• Vitajte na stránkach našej školy

Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      Čítať viac

• Veľkonočné dielničky

Veľká noc je čas krásnych zvykov a tradícií.

V pondelok 25.3.2024 si žiaci druhého stupňa tieto jarné sviatky pripomenuli tvorivými aktivitami, kde ukázali kreativitu a šikovnosť. Svoje zručnosti si vyskúšali pri pletení korbáčov pod vedením Martina Habu, Igora Zelenku a pána Čederleho a zdobení vajíčok rôznymi technikami. Žiakom veľmi pomohli aj pán školník spolu s pani upratovačkou. Tradičnú voskovú techniku prišli žiakom ukázať šikovné ruky pani Schultzovej, jej dcéry Kamilky a pani Černej.

• Jarná výzdoba v ŠKD

Žiaci v ŠKD sa pripravujú na veľkonočné sviatky. Spolu s pani vychovávateľkami vyzdobili okná, svoje triedy i blízke okolie svojimi krásnymi výrobkami 🐥🐰🌷

• Deň vody v ŠKD

Deň vody oslávili aj deti v ŠKD. V poobedňajších hodinách sa deti venovali témam o vode. Súťažili, spoločne pracovali, zbierali informácie o vode, hrali sa rôzne hry a v neposlednom rade sa rozprávali o význame šetrenia vodou.

• Žiaci ŠKD navštívili Obecnú knižnicu

Pri príležitosti Marca - Mesiaca knihy, žiaci 1. a 2. ročníka počas pobytu v ŠKD strávili pekné popoludnie v Obecnej knižnici. Vypočuli sme si rozprávku Ako išlo vajce na vandrovku, hádali sme hádanky, hrali sme sa hru na záhradníka. Nakoniec sme si poprezerali a prečítali knihy z knižnice.

V piatok 22. marca sme si pripomenuli Svetový deň vody.

Veľká vďaka za prežitý skvelý deň patrí žiakom 7. ročníka spolu s pani učiteľkou D. Hyžovou. Ich kreativita, šikovnosť a usilovnosť sa ukázala pri predstavovaní rôznych aktívít pripravených pre ostatných žiakov v súvislosti s vodou.

Mohli sme ochutnať rôzne druhy minerálnych vôd, videli sme filtráciu znečistenej vody, zahrali sme si pexeso alebo vyskúšali kvíz. Taktiež sme si pozreli divadielko, fúkali veľké bubliny, pozorovali dúhu vytvorenú z vody, fotografovali sa pod krásnym dáždnikom a veľa ďalších aktivít.

• Domáce kolo astronomickej olympiády

Astronomická olympiáda (AO) je vedomostná súťaž pre študentov základných a stredných škôl organizovaná na Slovensku už 18 rokov. Jej cieľom je vzdelávanie v oblasti astronómie a astrofyziky a výber reprezentantov na Medzinárodnú olympiádu z astronómie a astrofyziky.

Samuel Štefeček (7.ročník) a Miška Ivanová (7.ročník) obsadili prvé dve miesta v riešení príkladov domáceho kola a obaja postupujú do regionálneho kola, ktoré sa bude konať 4.4.2024 v Hurbanove.

• Zvonenie

• 1. hodina:  7:50 - 8:35