• Okresné kolo vo florbale

     • Dňa 14.2.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola vo florbale. Zo základnej skupiny, kde 3 zápasy vyhrali a 1 remízovali, postúpili do semifinále. Tam bojovali o postup s 1. Základnou školou zo Senice. Chlapcom sa tento zápas podarilo vyhrať so skóre 3:1 a postúpiť do finále, kde sa stretli so silným súperom - gymnáziom zo Senice. Nedali im nič zadarmo. Priebeh zápasu bol veľmi dramatický, kedy 30 sekúnd pred koncom dostali gól a výsledok skončil 3:2 pre gymnázium. Chlapci si nakoniec vybojovali strieborné medaily z 10 zúčastnených tímov.

      Gratulujeme!

      Ďakujeme aj nášmu fanklubu, ktorý na turnaj odcestoval s nami a žiakom, ktorí sa zúčastňovali na tréningoch a pomohli tak náš tím pripraviť čo najlepšie. Ďakujeme! 

     • Školské kolo Geografickej olympiády - online

     • Dňa 19.1.2024 si žiaci druhého stupňa, ktorí nabrali odvahu,  pomerali svoje vedomosti v predmete geografia. Súťažili v troch kategóriách - kategória G (4. a 5. ročník), kategória F (6. a 7. ročník) a kategória E (8. a 9. ročník). Prví dvaja z každej kategórie postupujú do okresného kola GO, ktoré sa uskutoční 12.3.2023. 

      Z kat. G postúpili - Juraj Vizvári (5) a Hana Ištvánová (5), z kat. F - Michaela Ivanová (7) a Jakub Krajč (6), z kat. E - Mojmír Šrámek (8) a Laura Šrámková (8).

      Všetci zúčastnení boli odmenení pochvalou alebo jednotkou :)

      Ďakujeme za účasť všetkým odvážlivcom, gratulujeme postupujúcim a želáme veľa síl a trpezlivosti pri príprave na okresné kolo!

     • Úspech na olympiáde vo francúzskom jazyku

     • Dňa 9.2.2024 sa v Trnave uskutočnilo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu reprezentoval Alexander Pukančík, žiak 7. ročníka. Umiestnil sa na krásnom 1. mieste a postupuje do celoslovenského kola.

      Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole!

     • Fašiangy v ŠKD

     • Maškarné plesy a tancovačky sú teraz v plnom prúde. Našim milým žiakom je spolu s pani vychovávateľkami v ŠKD veselo, zábavne a tvorivo. Prinášame Vám fotografie detí zo všetkých oddelení ŠKD, z fašiangového obdobia.

     • Výtvarná súťaž ČARO ZIMY

     • V predvianočnom období sme sa na hodinách výtvarnej výchovy venovali tvorbe zimných krajín rôznymi technikami. Práce ozdobili priestory našej školy a dve z nich sme zapojili aj do výtvarnej súťaže Čaro zimy, ktorú organizovalo CVČ Stonožka v Senici. Obidve práce boli ocenené v kategórii žiakov 2. stupňa.

      Veronika Kollárová z 8. ročníka a Aneta Pekárová z 9. ročníka si prevzali diplom a vecné ceny na ďalšie tvorenie.

      Ďakujeme, že ste sa zapojili a srdečne blahoželáme!

     • Súťaž YPSILON – SLOVINA JE HRA

     • Dňa 7.12.2023 sa na našej škole uskutočnila súťaž zo slovenského jazyka a literatúry, do ktorej sa zapojilo 33 žiakov 2. stupňa. Cieľom súťaže bolo zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra. Organizátori si pre žiakov každého ročníka pripravili zábavný farebný písomný test.

      Najlepší výsledok dosiahla Sandra Danihelová z 5. ročníka s 95% úspešnosťou. 90% úspešnosť mali z 5. ročníka Juraj Vizváry (92%), Lenka Orgoníková (91%), Miriam Kalková (90%), zo 6. ročníka Laura Malcová (90%) a zo 7. ročníka Samuel Štefeček (91%) a Radoslav Jankových (91%).

      Všetci súťažiaci získali diplom a malý darček.
      Ďakujeme žiakom za účasť v súťaži  a blahoželáme  k dosiahnutým výsledkom.

      Zároveň reklamný partner značky FUSAKLE poskytol ako odmenu za účasť v tohtoročnej súťaži zľavu 20% na nezľavnený tovar (nedá sa kombinovať s inými akciami a zľavami a neplatí na kolekciu Pomáham). Zľavový kód si môžete vyžiadať cez správu na edupage u vyučujúcej Márii Vaculkovej. Uplatniť ho môžete až do 31.12. 2024. Celý sortiment značky Fusakle nájdete na www.fusakle.sk.

     • 2% z dane

     • Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí prispeli alebo prispejú našej škole dvomi percentami zo zaplatenej dane.

      V minulom roku boli získané finančné prostriedky použité na nákup kníh a pracovných zošitov, pomôcok pre 1. stupeň, darčekov k MDD, sladkostí na Mikuláša a odmien pre žiakov reprezentujúcich našu školu.

      ĎAKUJEME!

      Pomáhate takto zveľadiť našu školu. 

      Potrebné tlačivo nájdete na linku:

      https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Vzory_tlaciv/Zavisla_cinnost_5ZD/2021/2021.11.05_Vyhla_V2Pv21_1.pdf

      Údaje potrebné k vyplneniu tlačiva:

      IČO - 173196170931

      Obchodné meno - Rodičovské združenie pri Základnej škole Sobotište

     • Olympijský odznak všestrannosti

     • Žiaci našej školy sa zúčastnili športovej súťaže Olympijský odznak všestrannosti. Museli zdolať rôzne disciplíny ako výdrž v zhybe, skok do diaľky, člnkový beh, vytrvalostný člnkový beh, výdrž v zhybe nadhmatom, hod plnou loptou a sed-ľah. Výber disciplín je koncipovaný tak, aby zahŕňal všetky pohybové schopnosti, ktoré tvoria obsah športového výkonu – silu, rýchlosť a vytrvalosť. Každý žiak po absolvovaní všetkých disciplín získal diplom s percentilom, ktorý stanovil poradie žiaka v skupine všetkých testovaných žiakov v danom ročníku.

      Tohto projektu sa zúčastnilo 10 žiakov 7. až 9. ročníka (Kadlecová Laura, Kaňová Dominika, Černeková Martina, Šrámková Daniela, Kaňová Lucia, Petrák Kristián, Vachulová Anna, Černek Patrik, Klačan Sebastián, Zajac Dominik). Tí s najlepšími výsledkami dostali olympijský odznak podľa úrovne všetkých schopností.

      Bronzový odznak získal Patrik Černek, Sebastián Klačan spolu s Dominikou Kaňovou a Martinou Černekovou. Strieborný odznak získala Anna Vachulová a Dominik Zajac. No a ten najcennejší kov (zlatý odznak) sa podarilo získať Lucii Kaňovej.

      Všetkým zúčastneným gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

     • Vianočný pozdrav

     • Zvončeky už zvonia,

      ihličie nám vonia,

      svetlo sviečok ligotavé,

      Vianoce k nám prišli práve,

      preto krásne sviatky majte,

      v radosti ich prežívajte.

     • Súťaž "O najkrajšiu vianočnú ozdobu"

     • V mesiaci december sa uskutočnila v našej škole "Súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu". Prvé miesto v súťaži získala žiačka druhého ročníka Ema Hluchá, druhé miesto žiak 1. A triedy Matyáš Malík a tretie miesto žiak piateho ročníka Oliver Schultz.

      Ďakujeme všetkým zúčastneným za krásne výrobky.

     • Vianočný program

     • Dňa 19.12.2023 organizovalo občianske združenie Detská misia na našej škole vianočný program.

      Detská misia každoročne robieva vianočné programy na rôznych školách po celom Slovensku. Program bol zameraný na kresťanský pohľad na Vianoce a bol otvorený pre každého. Súčasťou programu bola vianočná zvesť prezentovaná formou biblickej lekcie, vianočné piesne a opakovací kvíz. Vianočný program na našej škole urobili osobitne pre prvý a druhý stupeň. Ďakujeme za spríjemnenie adventného predvianočného času.

     • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

     • Dňa 29.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. 15 žiakov si zmeralo svoje sily v 5 disciplínach - čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, gramatika, slovná zásoba a rozprávanie. 9 žiakov súťažilo v kategórii 1A (5.-7. ročník) a 6 žiakov v kategórii 1B (8.-9.ročník). Žiaci sa náročných úloh zhostili veľmi dobre a mnohí ukázali vedomosti aj nad rámec učiva preberaného v škole.

      Víťazmi 1A kategórie sa stali:

      Laura Kadlecová (1. miesto) - postupuje

      Adam Albrecht (2. miesto)

      Samuel Štefeček (3. miesto)

      V 1B kategórii boli úspešné:

      Veronika Kollárová (1. miesto) - postupuje

      Anna Vachulová (2. miesto)

      Lucia Kaňová (3. miesto)

      Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť, víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole súťaže.

     • 🎄 VIANOČNÝ KONCERT ZUŠ SENICA 🎄

     • Dňa 8. 12. 2023 sa žiaci 1., 2., 4., 5. a 6. ročníka zúčastnili Vianočného koncertu žiakov tanečného odboru
      ZUŠ Senica pod vedením pani učiteľky A. Antálkovej v Kultúrnom dome v Senici.
      Tanečníci sa odprezentovali pestrými formáciami: od moderného tanca, cez balet po tradičný ľudový
      tanec. Predstavenie navodilo príjemnú vianočnú atmosféru a zanechalo v nás krásny umelecký
      zážitok, za čo veľmi pekne ďakujeme. Medzi šikovnými tanečníkmi boli aj žiaci našej školy, na ktorých
      sme patrične hrdí.

     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok 🎁💖

     • Poďakovanie

      Srdečne by sme sa chceli poďakovať rodičom a deťom, ktorí sa nezištne  zapojili do zbierky pre domovy dôchodcov,  do akcie s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. V priebehu dvoch týždňov sme spolu vyzbierali  20 krabíc a k tomu ešte ďalšie tašky, z ktorých sme vytvorili nové „krabice lásky“. Boli sme všetci veľmi milo prekvapení empatiou Vašich detí a samozrejme aj Vás, rodičov, ktorí ste v týchto neľahkých časoch nezabudli na tých najzraniteľnejších – našich starkých.

      Chceli by sme Vám ešte raz vyjadriť úctu a vďaku a dúfame, že na tento dobrý skutok sú naše deti patrične hrdé a láska a porozumenie, ktoré prejavili teraz, ich budú sprevádzať aj naďalej.

      Ďakujeme.

     • Divadelné predstavenie

     • Mikulášsky deň 6. december si žiaci 1. A, 1. B a 2. triedy spríjemnili návštevou divadelného predstavenia Traja tučniaci v Divadle Jána Palárika v Trnave. S tromi kamarátmi tučniakmi prežili napínavý príbeh, v ktorom  tučniaci vďaka svojej hravosti, dôvtipu, sile kamarátstva, ale tiež schopnosti hrať na hudobné nástroje prežili aj potopu sveta. Domov sme sa vrátili s množstvom pekných divadelných zážitkov.

     • MIKULÁŠ

     • Mikuláš sa z okna díva, 

      mikulášskou hlavou kýva.

      Zima je tam vonku, zdá sa, 

      studená noc bude naša.

       

      Tak, ako po iné roky, aj tento sme sa v našej škole tešili na príchod Mikuláša. Deti čakali Mikuláša veselo, nedočkavo i s rešpektom. Dňa 5.12. nás Mikuláš navštívil spolu s pomocníkmi, anjelmi a čertami. Zastavili sa v každej triede a deti im povedali básničku alebo zaspievali pesničku. Mikuláš deťom nadelil sladké dobroty. 

      Deti z nižších ročníkov boli navečer na námestí privítať Mikuláša, peknou básničkou alebo pesničkou. Tento rok prišiel tak ako sa patrí, aj so snehom a mrazom, na koči, s čertami, anjelikmi a mikulášskou nádielkou 🎅